Asker Mevlidi İçin Mevlit Hediyelikleri

0
914

Asker mevlidi de diğer mevlitler gibi duaların edildiği hatimlerin okunduğu bir mevlit türüdür. Bildiğimiz üzere askerlik vazifesi toplumuzca son derece hassasiyet gösterilen bir vazifedir. Bu sebeple asker mevlitleri de büyük bir itina ile organize edilmektedir.

Asker mevlidinde davetlilere çeşitli hediyeler dağıtılmaktadır. Bu hediyeler Yasin cüzü, tesbih, bayrak, mevlit şekeri gibi geleneksel mevlit hediyeliklerinden oluşuyor olsalar da vatan ve bayrak temalı olmak üzere tasarımlarında bir takım değişiklikler yapılmaktadır.

Yasin kitabı, kutulu tesbih, ve mevlit şekerinden oluşan geleneksel mevlit hediyeliklerinin düzenlenmesi asker mevlidine göre uyarlanabilmektedir. Mevlitler için toplu halde temin edilen Yasin kitaplarının dış yüzeyleri Türk Bayrağı şeklinde değiştirilebilmektedir.

Yine ay yıldızlı Yasin kitabına uygun olması açısından kırmızı ve ya beyaz renkte seçilen kutulu tesbih ve ay yıldızlı mevlit şekeri külahınında kullanılmasıyla oluşturulabilecek bir kombin asker mevlidi için son derece uygun mevlit hediyeliği olacaktır.

Bahsettiğimiz bu mevlit hediyeliklerinin üzerlerine eklenen isme özel kısa yazılar ile ürünler son derece güzel bir mevlit hatıralığı haline gelmektedir. Bu yazılar kişinin isteğine göre düzenlenebilmektedir. İstenildiğinde yazıya tarih de eklenebilmektedir.

Asker mevlidi için mevlit hediyeliği alınacağı zaman dikkat edilmesi gereken şey, seçilen ürünlerin birbiriyle uyumlu olmasıdır. Yukarı da da değindiğimiz gibi kırmızı ve beyaz renklerdeki ürünler tercih edilmelidir.

Asker mevlidi için gerekli olan mevlit hediyelikleri temin edilmek istendiğinde, mevlit malzemeleri satışı yapan firmalarla irtibata geçmek yeterli olacaktır. Söz konusu firmalar, mevlit için gerekli olan tüm ürünlerin satışını online yoldan toptan ve perakende olarak yapmaktadırlar.