Bebek Mevlüt Hediyelikleri

0
1327

Bebek mevlütleri doğumdan belli bir süre sonra doğan bebek için yaptırılan mevlütlerdir. Bebek mevlütlerine akrabalar, komşular vb. gibi çeşitli davetliler çağrılır.Bebek için dualar edilir, Kur’an ve mevlüt okunur. Gelen davetlilere yiyecek içecek ikramı yapılır, hediyelikler dağıtılır. İkramlarda geleneksel mevlüt ürünlerinin bebek mevlüdü için uyarlanmış olanları kullanılır.

Bebek Mevlüt Hediyelikleri Nelerdir ?

Bebek mevlütleri için tercih edilen başlıca hediyelik eşyalar, süslü çantalar özel ciltli Yasin cüzleri, isim ve resim baskılı tesbih kutuları, kokulu tesbihler gibi nesnelerdir. Bu eşyalar kişiye ve mevlüde özel hale getirilerek hatıra olarak dağıtılmaktadır.

Örneğin özel ciltli ve isim baskılı yasin kitapları farklı renk ve modeller içerisinden erkek veya kız bebek mevlüdü için ayrı olarak seçilir, dış yüzeye bebeğin adı ve mevlüt notu eklenir  ( Kızımız Zeynep Sude’nin  Bebek Mevlüdü Hatırası  gibi ) ve bu şekilde çok güzel bir hatıra malzemesi meydana getirilmiş olur.

Mevlidimvar‘daki bebek mevlüt hediyelikleri çeşitlerinden en çok tercih edilenlerden biri de baskılı tesbih kutularıdır. Kalp şeklinde tasarlanan tesbih kutularının üzerine resim basılabildiği gibi isim, lafız veya yazı eklemek suretiyle bunları da hediyelik ve hatıra eşyası olarak değerlendirmek mümkündür.

https://www.mevlidimvar.com/bebek-mevlut-hediyelikleri kategorisinde tüm bebek mevlüt hediyelikleri ürünlerimizi bulabilirsiniz.

Bebek mevlütlerinde kullanılan hediyeliklerden birisi de kokulu tesbihlerdir. Gül kokusu ağırlıklı olarak tercih edilen türdür. Tesbihlere, işleme olarak kalp deseni eklenebilir. Yasin cüzleri gibi tesbihlerde de yine renk seçenekleri mevcuttur.