Bebek Mevlüt Şekeri Yazıları

0
987

Bildiğimiz üzere son zamanlarda kişiye özel ve isim baskılı ürünlerin kullanımı oldukça artmış durumda. Bu durum mevlüt hediyelikleri için de geçerlidir. Artık mevlütlerde isim baskılı yasin kitabı, isim baskılı tesbih ve isim baskılı şeker külahının kullanılmaya başladığını görüyoruz.

Ürünlerdeki isim baskılı kısma, adına mevlüt okutulan kişinin ismi yazılır. Daha sonra tarih eklenir. Ve son olarak da kısa temenni cümleleri yazılır. Temenni cümleleri mevlüt türüne göre farklılık göstermektedir. Bebek mevlüt şekeri için ayrı, vefat mevlüt şekeri için ayrı, sünnet şekeri için ayrı kısa yazılar mevcuttur.

Örnek Bebek Mevlüt Şekeri Yazıları

” Elif Nur’un Bebek Mevlidi Hatırası 15.03.2018 ”

” Cemre’nin Kırk Mevlidi Hatırası ”

” Hoş Geldin Ahmet Eren 21.01.2018”

” Dualarla Büyü Muhammed Burak 16.04.2018 ”

” Evlat Kokusu Cennet Kokusudur ”

” Evlat Dünyada Nur Ahirette Sürurdur ”

En çok tercih edilen bebek mevlüt şekeri yazıları bu şekildedir. Bunun dışında yazılmasını istediğimiz bir şey varsa onu da yazdırabiliriz. Mevlüt şekeri etiket yazılarındaki tarih kısmı doğum tarihi baz alınarak hazırlanır. Ancak isteğe bağlı olarak mevlüt tarihi de yazdırılabilir.

İsim baskılı mevlüt şekeri genellikle diğer mevlüt hediyelikleri ile beraber dağıtılmaktadır. Yasin kitabı, kokulu tesbih ve mevlüt şekeri külahından oluşan bir mevlüt paketi bebek mevlüdü için oldukça uygun bir hediyeliktir.

Özellikle bebek mevlütlerinde; mevlüt şekeri yerine bebek çikolatası da kullanılmaktadır. Şekerde ve diğer hediyeliklerde olduğu gibi bebek çikolatasına da yazı eklenmekte ve ürün kişiye özel şekilde alıcıya sunulmaktadır.