Erkek Bebek Mevlidi İçin Hediyelikler

0
1740

Erkek bebek mevlidi yıllardan beri icra edilen ancak son zamanlarda üzerinde daha fazla durulan bir konudur. Bebeğin doğumundan belli bir süre geçtikten sonra, bebeğin ailesi tarafından dua ve şükür amaçlı okutulan mevlittir de diyebiliriz.

Bebek mevlidi yapmak için sabit bir tarih olmamakla beraber, genelde doğumdan kırk gün sonra veya bir ay sonra yapılmaktadır. Hatta kimi aileler çocuğun doğum gününü de mevlit şeklinde kutlamaktadır.

Mevlitlerde ikram edilen yiyecekler haricinde erkek bebek mevlidi için hediyelik olarak düşünülebilecek çeşitli ürünler de vardır. Çikolatadan kokulu tesbihe, mevlit şekerinden Yasin kitabına kadar bir çok farklı mevlit hediyeliği erkek bebek mevlitlerinde dağıtılmaktadır.

Bahsettiğimiz bu geleneksel mevlüt hediyelikleri bir takım aşamalardan geçerek erkek bebek mevlidi hediyeliği haline getirilmektedir. Bu noktada en önemli ayrıntı, uygun renk seçimi ve uygun süslemeyi bir arada kullanabilmektir.

Erkek bebek mevlidi için hediyelikler seçilirken tercih edilen renk mavi ve turkuaz tonlarıdır. Örneğin Yasin kitabı, kokulu tesbih ve özel külahlı mevlit şekerinden oluşan ve aynı renkler kullanılarak tasarlanan kombin şeklindeki bir ürün erkek bebek mevlidi için son derece uygun bir hediyelik olacaktır.

Üzerlerine sticker şeklinde veya özel baskı yoluyla eklenebilecek isim ve kısa yazılarla bu ürünler daha özel hale gelebilmektedir. Bu sayede erkek bebek mevlidi için hediyelik olarak aldığımız eşyalar hatıra malzemesi olarak da değerlendirilebilmektedir.

Erkek bebek mevlidi için gerekli olan hediyeliklerin ticareti mevlit malzemesi satan firmalarca gerek online yoldan gerek elden almak suretiyle yapılabilmektedir. Mevlit için gerekli olan tüm gereçler bu firmalardan temin edilebilir.