Gül Kokulu Tesbihler Nereden Alınır ?

0
444

Gül kokulu tesbihler mevlitlerde dağıtılan geleneksel mevlit hediyeliklerinin başlıcalarındandır. Bir çok farklı türde karşımıza çıkan gül kokulu tesbihler yerine göre ahşap yerine göre de plastik malzemeden imal edilebilmektedir.

Gerek kendi başlarına gerekse yasin kitabı ve diğer mevlit hediyelikleriyle beraber kombin halinde kullanılabilen gül kokulu tesbihler, mevlit için daha uygun olacağından doksan dokuzlu sayı diziminde üretilmektedir. Kutulu olabildiği gibi kutusuz olarak da piyasada mevcutturlar.

https://www.mevlidimvar.com/kokulu-tesbih kategorisinde tüm kokulu tesbih modellerini görebilirsiniz.

Gül kokulu tesbihin kokulandırılması işleminde özel bir içerikle desteklenen gül suyukullanılır. Tesbihler gül suyu ile güzelce ovulur. Kalıcılık bakımından kokulandırma işleminde kullanılan gül suyunun kalitesi önemlidir.

Mevlidin her çeşidine uygun olacak şekilde bir çok farklı renkte üretilen ürünlerin  içerisinden mevlidi yapacak olan kişi istediği renk ve modeldeki tesbihi seçebilmektedir. Bebek mevlitleri için tercih edilen tesbih rengi genelde pembe ve mavi renklerin tonlarıdır. Vefat mevlitlerinde ise yeşil renk ilk tercihlerde ilk sıradadır.

Kokulu tesbihin plastik malzemeden üretilen türü, fiyat açısından daha uygun olduğu için  ve renk yelpazesi de geniş olduğu için çoklu alımlarda daha fazla tercih edilmektedir. Bu ürün, yani kokulu tesbihler hem ucuz hem de kalitelidir.