Kadife Kaplı Yasin Kitabı

0
538

Mevlit hediyeliği dendiği zaman akla gelen ilk ürün şüphesiz Yasin kitabıdır. Özellikle de isim baskılı Yasin kitabı mevlitlerin vazgeçilmez unsurudur. Ancak Yasin kitabı özellikle son zamanlarda karşımıza çok farklı şekillerde çıkmaya başlamıştır. Baktığımız zaman sayfa sayısı olarak, ebat olarak , renk olarak bir çok farklı Yasin kitabı türünü görmek mümkündür.

Yasin kitaplarının birbirlerine olan farklılıkları sadece bunlarla sınırlı değildir. Dış yüzeyinin kaplanma şekli bakımından da bir çok farklı modelde Yasin kitabı mevcuttur. Özellikle kadife kaplı Yasin kitabını bu bağlamda ele alabiliriz.

Kadife kaplı Yasin kitabı bebek mevlidi, vefat mevlidi, sünnet mevlidi, asker mevlidi, gelin mevlidi gibi hemen her tür mevlide özel olarak hazırlanabilmektedir. Kullanılacağı mevlit türüne göre çeşitli renklerde imal edilmektedir.

Erkek bebek mevlidinde mavi ve turkuz tonlarında, kız bebek mevlidinde pembe tonlarında, vefat mevlidinde ise siyah ve koyu renklerin hakim olduğu tonlarda kadife kaplı Yasin kitabını tercih edebiliriz.

Bir de isim baskısı konusuna gelince; kadife kaplı Yasin kitabı üzerinde de isim baskısı uygulanabilmektedir. Üstelik metal levha kullanılmak suretiyle yapılmaktadır bu işlem. Metal isim baskısına ek olarak ürünün üzerine eklenen yine metal Allah lafzı kadife Yasin kitabını görsel açıdan daha da zengin hale getirmektedir.

Kadife Yasin kitabı kendi başına olduğu gibi diğer mevlit hediyelikleri ile beraber kombin haline de getirilebilir. Uygun renklerden oluşan bir kombin son derece güzel bir mevlit hediyeliği olacaktır.