Kadife Yasin Kitabı

0
406

Kadife yasin kitabı özellikle son yıllarda kullanımı oldukça yaygınlaşan özel bir mevlit hediyeliğidir. Bebek mevlidinden vefat mevlidine kadar her türlü mevlit organizasyonunda tercih edilebilen bir üründür.

Kadife Yasin kitabı da diğer yasin kitapları gibi farklı türlerde imal edilebilmektedir. Bebek mevlidi için ayrı, gelin mevlidi için ayrı, vefat mevlidi için ayrı türde modelleri görmek mümkündür.

Yine boyut olarak ele alacak olursak, mini boy, cep boy, çanta boy, orta boy gibi seçenekler karşımıza çıkmaktadır. Bunların içerisinde en fazla tercih edilen çanta boy Yasin cüzleridir. Aynı şekilde ürün renk olarak da geniş bir yelpazeye sahiptir.

Kadife yasin kitabını diğer Yasin kitaplarından ayıran en büyük özellik ürünün isminden de anlaşılacağı gibi dış yüzeyinin kadife ile kaplı olmasıdır. Sayfa sayısı bakımından diğer kitaplarla aynı durumdadır.

Bildiğimiz üzere günümüzde yasin kitapları üzerlerine basılan isim baskısı ile birlikte alınıp dağıtılmaktadır. Karton kapaklı Yasin kitaplarına etiket şeklinde baskı uygulanırken kadife kaplı yasin kitaplarına metal levha aracılığıyla yapılmaktadır.

İsim baskısına ek olarak yine metal levhadan hazırlanan Allah lafzı da ürünün dış yüzeyine eklenebilmektedir. Altın renginde olsun gümüş renginde olsun ürüne ilave edilen lafız Yasin cüzüne oldukça şık bir görünüm kazandırmaktadır.

Kadife Yasin kitabının ticareti, tıpkı diğer mevlit hediyelikleri gibi mevlit malzemeleri satan firmalarca yapılmaktadır. Toptan olsun perakende olsun bu firmalarla irtibata geçerek istenilen miktarda kadife yasin kitabı temin edilebilir.