Kız Bebek Mevlidi İçin Hediyelikler

0
766

Bebek mevlidi dünyaya yeni gelen çocuk için hem dua etmek hem de şükretmek amacıyla düzenlenen mevlittir. Bebek mevlidi kimi zaman çocuğun kırkında kimi zaman bir ay sonra kimi zamanda yaş günü yerine kutlanabilmektedir.

Bebek mevlidine davet edilen konuklara verilen çeşitli armağanlarda bulunulur. Bu armağanlar yasin kitapları, kokulu tesbih, mevlit şekeri gibi geleneksel mevlit hediyeliklerinden oluşur.

Bahsettiğimiz bu mevlit hediyelikleri sıradanlıktan çıkartılarak kız bebek mevlidi hediyeliği haline getirilebilmektedir. Kapak tasarımları ve renk düzenleri hem erkek hem de kız bebek mevlidine göre dizayn edilmektedir. Mevlit hediyelikler tek parça şeklinde temin edilebileceği gibi paket halinde de alınabilir.

Kız bebek mevlidi için hediyelikler alırken dikkat edilmesi gereken nokta alınacak ürünlerin pembe ağırlıklı renklerde olmasıdır. Bu renk düzeni erkek mevlidinde mavi ve turkuaz tonlarına dönüşmektedir.

Kız bebek mevlidi için hediyelik olarak hazırlanan ürünlerin üzerine isim ve not baskısı da yapılmaktadır. İsim baskısı ürünün türüne göre; yüzeysel olarak, sticker şeklinde veya metal baskı olarak yapılabilmektedir.

Ürün üzerine eklenen isim ve kısa yazılar sayesinde mevlit hediyelikleri son derece güzel bir hatıra armağanı şekline de gelmiş olmaktadır.

Kız bebek mevlidi için lazım olan tüm mevlit hediyeliklerini, mevlit malzemesi ticareti yapan kurumlarda bulabilir toptan veya perakende olarak gerek online yoldan gerek brebir irtibata geçerek kolayca tein edebilirsiniz.