Kız Bebek Mevlit Paketi

0
549

Kız çocukları için yapılan mevlütlerde kullanmak amacıyla üretilen çeşitli mevlüt aksesuarları vardır. Bunlar; Yasin cüzü, mevlüt tesbihi, mevlüt şekeri, gül suyu vb. gibi eşyalardır. Bunlara ek olarak isteğe bağlı dış yüzeyi işlemeli küçük boy Kur’anı Kerim de mevlüt malzemelerine eklenebilir.

Tabii bunlar başlıca örneklerdir. Kişi mevlüt aksesuarları içerisinden istediklerini kullanarak mevlüt paketi oluşturabilir. Bu mevlüt gereçleri kız bebek mevlüdü için özel olarak düzenlenirler. Renkleri ve şekilleri kız bebek mevlüdüne göre dizayn edilir.

Kız bebek mevlüdü için, mevlüt malzemeleri ayrı ayrı temin edilebildiği gibi bunları paket şeklinde temin etmek daha kolaydır. Mevlüt eşyaları paket şeklinde alındığı zaman birbiriyle son derece uyumlu olmakta ve daha estetik görünmektedir. Ayrıca ekstra süslemeler de paketlere dahil edilebilmektedir.

Kişi alternatifler arasından istediği renk tercihini yapabilir. İsim ve yazı baskılı Yasin cüzü, renkli  ve kokulu tesbih  Mevlüt şekeri kullanılarak oluşturulan kız bebek mevlüt paketlerinde daha çok pembe ve lila renkleri ağırlıklı olarak kullanılmakta ve ortam bu şekilde  renklendirilmektedir.

Paketteki eşyalardan cüz, tesbih kutusu ve tesbihin üzerine yazı  yahut baskı eklenebildiğinden bebek mevlüdü paketleri hatıra eşyası olarak da değerlendirilebilmektedir. Lüks mevlüt paketleri olduğu gibi sade mevlüt paketleri de vardır. Paketlerin fiyatları değişkendir. Lüks paketler fiyat olarak daha yüksekçedir. Sade  mevlüt paketleri ise çok daha ekonomik olarak temin edilebilmektedir.