Kokulu Tesbih Toptan Satış

0
606

Kokulu tesbih hac-umre dönüşlerinde ve kandillerde de dağıtıldığı gibi asıl kullanım alanı mevlitlerdir. Bildiğimiz üzere bebek mevlidinden vefat mevlidine bir çok farklı mevlit türü vardır. Bu mevlitlerde genel tema aynı olsa da farklılık gösteren detaylar da mevcuttur.

İşte bu detaylar göz önüne alınarak mevlit türlerine göre çeşitli mevlit hediyelikleri imal edilmektedir. Mevlit şekeri ve Yasin kitabı ile birlikte gül kokulu tesbih de bunların en önde gelenlerindendir.

Kokulu tesbih toptan satış amaçlı üretildiği gibi perakende satışa uygun olarak da üretilebilir. Tesbihin kokulandırılmasında genellikle gül kokusu tercih edilir. Ayrıca gül kokusuna kalıcılığı artırması amacıyla özel bir içerikle destek olunur.Kokulandırma işleminin ardından kokulu tesbih toptan satış ve perakende satışa hazır hale getirilerek mağazalardaki yerini alır.

Kokulu tesbih bir çok farklı renkte üretilmektedir. Mevlit yapacak olan kişi bu renk kategorisi içerisinden yapılacak mevlit için en uygun olan rengi temin edebilmektedir. Bebek mevlidi için canlı rankler tercih edilirken vefat mevlidinde yeşil renk başta olmak üzere daha mat renkler tercih edilmektedir.

Kokulu tesbihin toptan ve perakende satışı kutusuz veya kutulu olarak yapılabilmektedir. Kutulu olanlar kutusuz olanlara göre daha fazla tercih edilmektedir. Tesbihin kutuları da tıpkı tesbih gibi farklı renkte ve farklı modellerde tasarlanabilmektedir.

Kokulu tesbihin satışı mevlit malzemeleri satan firmalar tarafından yapılmaktadır. Bu firmalarla irtibata geçilerek gerek online yoldan gerekse elden toptan ve perakende olarak kokulu tesbih temin edilebilir.