Mevlit Şekeri Nedir ?

0
521

Mevlit şekeri;  uzun yıllardan beri kandil günlerinde, bebek mevlitlerinde, sünnet mevlitlerinde, vefat mevlitlerinde ve diğer tüm mevlitlerde dağıtıla gelen geleneksel mevlit ürünlerinin başlıcalarındandır.

Geçmiş senelerde çoğunlukla Mevlana şekeri tarzında üretilen mevlit şekeri, günümüzde bir çok farklı türde üretilmektedir. Akide şekeri, badem şekeri ve renkli mevlit şekerini bu türlere örnek olarak gösterebiliriz. Günümüzde piyasada bulunan mevlit şekerlerini gerek renk gerek ebat olarak farklı türlerde sınıflandırmak mümkündür.

Mevlüt Şekeri Nedir ?

Önceleri beyaz renkte imal edilen mevlit şekeri artık değişik renklerde üretilmektedir. Yeşil, sarı ve kırmızı renkler bunlardan başlıcalarındandır. Mevlit organize edecek kişi bu renkler içerisinden düzenlediği mevlit için en uygun olan seçebilmekte veya ürünü karışık olarak da temin edebilmektedir. Üretilen mevlüt şekeri fiyatları her bütçeye uygundur.

Mevlit şekeri için ortaya çıkan detaylardan biri de mevlit şekeri külahıdır. Tıpkı mevlüt şekeri gibi şeker külahı da farklı çeşitlerde üretilip hizmete sunulmaktadır. Doğum mevlidi için ayrı, vefat mevlidi için ayrı, asker mevlidi için ayrı konseptte külahlar üretilip kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Mevlit şekeri külahları farklı süsleme çeşitleri ve özellikle son dönemlerde yaygınlaşan isim baskılı etiket ile beraber daha estetik hale gelmeye başlamıştır. Bu şekilde diğer mevlit hediyelikleri ile beraber davetlilere kombin halinde ikram edilebilmektedir.

Mevlüt Şekeri Toptan Satışı

Mevlit şekerinin satışı, online mevlüt hediyelikleri mağazası mevlidimvar.com‘da yapılmakta. Söz konusu firmalarca imalathanelerden sipariş üzerine günü birlik olarak temin edilen ürün, büyük bir titizlikle müşterilere gönderilmektedir.

https://www.mevlidimvar.com/mevlut-sekeri kategorisinde tüm mevlüt şekeri çeşitlerimizi bulabilirsiniz.