Mevlitler İçin Toptan Yasin Kitabı Nereden Alınır?

0
141

Mevlütler, doğum, sünnet, askerlik, nişan, vefat gibi çeşitli durumlara istinaden gerçekleştirilen dini muhteviyatlı ve toplu olarak yapılan organizasyonlardır. Çoğunlukla kalabalık bir ortamda organize edilirler.

Mevlüde iştirak eden davetlilere yiyecek içecek ikramında bulunulur. Mevlüt yiyecekleri genelde pilav, etli yemek, sarma ve tatlıdan oluşur. Ayrıca içecek ve tatlı ikramı da yapılır.

Bunların dışında yine mevlide katılanlara dağıtmak üzere tasarlanan bir takım mevlit hediyelikleri vardır. Mevlüt hediyeliklerinin en belirginleri kokulu tesbih şeker ve Yasin kitabıdır.

Özellikle Yasin kitabı her mevlit türüne göre ayrı olarak tasarlanabildiğinden bun hediyelikler arasında en çok öne çıkan olmuştur. Gerek boyut olarak gerek iç dış dizayn gerekse kapak düzeni olarak bir çok farklı türde Yasin kitabı görmek mümkündür.

Bu düzenlemelere ek olarak, mevlitler için toptan olarak hazırlanan Yasin kitaplarına getirilen en önemli yenilik isim baskısıdır. İsim baskısı metal levha üzerine yapılabildiği gibi etiket şeklinde de yapılabilmektedir.

Ürüne ek olarak hazırlanan baskı kısmına mevlidin türüne göre istenilen yazı yazılabilmektedir. Örneğin vefat mevlidi için toptan Yasin kitabı almak isteyen kişi kitap üzerine ; ‘’ Kıymetli Babamız Harun Ersoy Anısına ‘’ şeklinde bir not ekleyebilmektedir.

Mevlütler için toptan Yasin kitabını temin etmek için mevlit malzemeleri ticareti yapan firmalarla irtibata geçmek yeterli olacaktır. Bu firmalardan mevlit için gerekli olan her türlü ürün kolayca temin edilebilmektedir.