Mevlüt Hediyeleri

0
418

Mevlüt hediyeleri; bebek mevlidi, sünnet mevlidi, gelin mevlidi vefat mevlidi ve diğer mevlitlerde dağıtılan çeşitli armağanlardır. Mevlüt hediyeliği olarak sayılabilecek bir çok ürün vardır. Ama mevlüt hediyesi olarak en fazla tercih edilen ürünler; Yasin kitabı, kokulu tesbih, mevlit şekeri gibi geleneksel ürünlerdir.

Önceki yıllarda standart kapak tasarımlarıyla üretilen Yasin kitapları günümüzde çok farklı modellerde karşımıza çıkmaktadır. Dış yüzeyleri normal karton kapak olabildiği gibi kadife kaplı olan modeller de vardır. Mini boydan rahle boya kadar boy seçenekleri de mevcuttur.

Ayrıca Yasin kitaplarına eklenen bir başka yenilik de dış kapağa yapılan isim baskısıdır. İster mevlitte dağıtmak için alınsın ister birine hediye etmek amacıyla alınsın Yasin kitaplarının üzerlerine ürünün türüne göre normal baskı veya metal baskı olacak şekilde istenilen kısa yazılar basılabilmektedir.

Yine kokulu tesbihler de tıpkı Yasin kitapları gibi çeşit bakımından zamanla daha geniş bir yelpazeye ulaşmıştır. Gerek renk bakımından gerek desen bakımından gerek de kutulu veya kutusuz oluşları bakımından çeşitlenmişlerdir.

Bir başka geleneksel mevlüt hediyesi olan mevlit şekeri de günden güne farklı türlerde tasarlanmaya, değişik kombinlerle beraber alıcıya sunulmaya başlanmıştır. Özellikle külak süslemeleri bakımından farklı çeşitler mevcuttur.

Mevlüt hediyeleri, yapılacak mevlide göre toplu şekilde alındığı zaman estetik olarak daha güzel gözükmektedir. Ayrıca ilerleyen zamanlarda da hatıra olarak saklanabilmektedir.