Mevlüt Hediyelikleri Nereden Alınır ?

1
828

Toplumumuz tarafından icra edilen farklı mevlit çeşitleri vardır. Bunların başlıcaları; bebek mevlidi, sünnet mevlidi, asker mevlidi, gelin mevlidi ve vefat mevlididir. Mevlidin düzenlenmesindeki amaç; dua etmek, sevgi ve muhabbet bağlarını daha da geliştirmektir.

Mevlit için davet edilen misafirlere hediye edilen bir takım mevlit hediyelikleri vardır. Bunlar genelde mevlit şekeri, mevlit lokumu, kokulu tesbih, Yasin kitabı gibi ürünlerdir. Bu ürünler tek başına olabildiği gibi paket şeklinde de dağıtılabilir.

Mevlit hediyelikleri seçilirken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Alınan ürünün yapılan mevlide uygun olması için bu noktalara dikkat etmek önemlidir. Bu noktada en önemli husus ürün renginin yapılan mevlide göre seçilmesidir.

Erkek bebek mevlidi için hediyelik temin edilirken, mavi ve turkuaz renkli ürünler ön plana çıkmaktadır. Kız bebek mevlidinde ise pembe renk ürünler tercih edilmektedir. Vefat mevlidinde yeşil ve siyah renklerin hakim olduğu ürünler ortama daha uygun olanlardır.

Günümüzdeki mevlit hediyelikleri ürünlere eklenen bir takım aksesuarlarla, kişiye özel hale getirilebilmektedir. Örneğin kişi almak istediği ürünün üzerine istediği yazıyı yazdırabilmekte istediği tarihi ekleyebilmektedir.

Ürüne yazılacak olan yazılar etiket üzerine olduğu gibi, metal levha üzerine de basılabilmektedir. Karton yüzeyli ürünler için sticker şeklindeki çıkartmalar kullanılmakta, kadife kaplı Yasin kitaplarında ise metal levha kullanılmaktadır.

Mevlit hediyeliklerini toptan ve uygun fiyata gerek kombin şeklinde gerekse tek parça halinde temin etmek için mevlit malzemesi satan firmalarla irtibata geçmek yeterlidir. Ürünler bu firmalardan gerek online yoldan gerekse elden almak suretiyle kolayca temin edilebilirler.

 

 

 

 

1 YORUM