Mevlüt İçin Hediyelik Tesbih

0
422

Mevlütlerde davetlilere dağıtmak için toplu halde temin edilen geleneksel mevlüt hediyelikleri vardır. Bunların en önde gelenlerinden birisi de kokulu tesbihtir. Günümüzde bir çok farklı renkte mevlüt için hediyelik tesbih üretimi yapılmaktadır.

Mevlüt için hediyelik tesbih alırken göz önünde bulundurmamız gereken bazı hususlar vardır. Bunların en önemlisi yapacağımız mevlide uygun renkte tesbih almaktır. Örneğin bebek mevlidi düzenleyeceğimiz zaman; kız bebek mevlidi yapıyorsak pembe ve tonlarından oluşan renkler, erkek bebek mevlidi veya sünnet mevlidi yapıyorsak mavi ve tonlarından oluşan renkleri tercih etmek uygun olacaktır.

Mevlit için hediyelk tesbih dediğimiz zaman aklımıza genelde kutulu tesbih gelir. Çünkü tesbih kutuları da tesbihler gibi farklı şekillerde üretilip kullanıma sunulmaktadır. Ayrıca farklı süsleme metodları uygulanarak tesbih kutuları görsel açıdan daha zengin hale getirilmektedir.

Tesbih kutularının süslenmesinde yaygın olarak kullanılan malzeme tüldür. Tebihin rengine uygun olarak seçilen tül değişik figürlere dönüştürülerek süs gereci haline getirilir. Ayrıca tül üzerine ek olarak kurdele veya fiyonktan yapılan ekstra bir süs de eklenebilir.

Mevlüt için hediyelik tesbih kutu içerisinde olduğu gibi kese içerisinde de tercih edilebilir. Kese isteğe bağlı olarak kadifeden veya nakışlı tülden yapılabilir. Önemli olan birbirine uygun renkte ürün seçmektir.

Mevlüt malzemeleri ticareti yapan firmalarda hemen her tütli hediyelik tesbih çeşidi bulunmaktadır. Bu firmalarla irtibata geçerek gerek online yoldan gerek sosyal medya üzerinden kolayca sipariş vermek mümkündür.