Mevlüt İçin Hediyelik Yasin

0
475

Mevlüt için hediyelik dendiğinde ilk akla gelen ürünler Yasin kitabı, mevlüt şekeri ve kokulu tesbihtir. Bu mevlüt hediyelikleri bebek mevlüdü için ayrı, vefat mevlüdü için ayrı, asker mevlüdü için ayrı söz nişan mevlüdü için ayrı formatlarda hazırlanır.

Bu makalemizde Yasin kitabını ele alacağız. Yasin kitabı; ebat olarak, sayfa sayısı olarak, renk olarak, bir çok farklı türde karşımıza çıkmaktadır. Bu farklılıkların yanı sıra dış yüzeyin kaplanması noktasında da farklı türler mevcuttur. Ürünün cildi normal karton cilt olduğu gibi kadife kaplı cilt de olabilmektedir.

Mevlüt için hediyelik Yasin alırken üzerinde en fazla durulan nokta renk seçimidir. Alınan hediyeliğin yapılacak olan mevlide uygun renkte olması gerekir. Renk seçimi yapılırken; erkek bebek mevlidi için mavi ve tonlarını, kız bebek mevlidi için pembe ve tonlarını tercih etmek uygun olacaktır.

Hediyelik Yasin üzerine çeşitli yöntemlerle isim baskısı da yapılabilmektedir. Bu yolla Yasin kitabı alacak kişi mevlüdünü okuttuğu kişinin adını yazdırabilmekte ve buna ek olarak da kısa hatıra cümleleri ilave edebilmektedir.

Mevlüt için hediyelik olarak yasinle beraber kokulu tesbih ve külahlı mevlüt şekeri de düşünülebilir. Bu üç üründen oluşan bir kombin son derece güzel ve uygun bir mevlüt hediyeliği olacaktır.

Mevlüt için hediyelik yasin kitabı fiyatları incelemek için mevlidimvar.com’u ziyaret edebilirsiniz.