Mevlüt Şekeri Nereden Alınır?

0
747

Mevlit şekeri; toplumumuz tarafından uzun yıllardan beri icra edilen ve günümüze dek ulaşan mevlitlerin vazgeçilmez unsurlarındandır. Çeşitli mevlit hediyelikleri ile beraber davetlilere ikram edilen geleneksel bir üründür.

Ürünün mevlana şekeri, akide şekeri, badem şekeri gibi çeşitleri mevcuttur. Ayrıca renk olarak da kırmızı, turuncu, pembe ve yeşil başta olmak üzere farklı türlerde tasarlanan bir yelpazeye sahiptir. Ayrıca gül lokumu, kuş lokumu ve diğer lokum çeşitleri de mevlit şekerine ek olarak tercih edilen ürünlerdendir.

Mevlit şekeri şekil olarak da üründen ürüne değişiklik gösterebilmektedir. Kimi şekerler gerek boyut olarak gerek şekil olarak nohut tanesine benzerken kimi şekerler fasulye tanesini andırmaktadır.

Mevlit şekeri alırken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar vardır. Mevlit şekerinin nereden alındığı, işletmenin güvenilir olup olmadığı bu noktada çok önemlidir. Ayrıca üretimi yapan imalathanenin , ilgili kurumlardan üretim için izin ve sertifikalarını temin edip etmediği de üzerinde durulması gereken bir konudur.

Mevlit şekeri kilo ile alındığı gibi külahta da alınabilmektedir. Külahta alınan mevlit şekeri külah üzerinde yapılan süslemeler sayesinde daha hoş bir görüntü sergilemektedir. Külah süslemesi diğer mevlit hediyelikleri ile uyumlu şekilde ayarlandığı için şekeri kilo ile almak yerine külahla birlikte almak daha uygundur.

Mevlit şekeri nereden alınır sorusuna gelince şöyle ki; ürünün ticareti toptan ve perakende olarak mevlit malzemesi satan firmalarca yapılmaktadır. Bu firmalarla irtibata geçilerek gerek online yoldan kargo ile gerek elden teslim almak sureti ile mevlit şekeri temin edilebilir.