Mevlüt Yazıları

0
493

Mevlütlerde dağıtılan mevlüt hediyeliklerinin önemli unsurlarından biri de ürünler üzerine yazılan yazılardır. Mevlüt yazıları yapılacak olan mevlüt türüne göre çeşitli şekillerde temenni bildiren yazılardır.

Mevlüt Yazıları Nasıl Yazılır?

Bildiğimiz üzere başlıca mevlüt hediyelikleri; yasin kitabı, kokulu tesbih ve mevlit şekeridir. Bu ürünler üzerlerine eklenen yazılar ile hediye edilecekleri mevlüt için özel hale getirilirler. Mevlüt için yazı eklenirken değişik yöntemler kullanılabilmektedir.

Yasin kitabına eklenen yazılar; ürünün dış yüzeyine direkt matbaa baskısı şeklinde uygulanabildiği gibi etiket şeklinde de ayarlanabilmektedir. Etiket şeklinde düzenlenen ürünler matbaa baskısı şeklinde düzenlenen ürünlere göre daha ekonomik olmaktadır.

Kutulu tesbih ve mevlit şekeri külahı üzerine yapılan isim baskısı ise tamamen etiket şeklinde olmaktadır. Ürüne uygun etiket modeli ile tasarlanan bir yazı oldukça güzel görüntü vermektedir.

Başlıca Mevlüt Yazıları

Bebek mevlüdü için hazırlanan ürünlere yazılan yazılar şu şekildedir :

” Azra Nur’un Bebek Mevlidine Hoşgeldiniz 15.05.2018”

” Dualarla Büyü Ahmet Efe 13.02.2017 ”

” Evlat kokusu cennet kokusudur. ”

” Evlat dünyada nur ahirette sürurdur.”

Bu şekilde düzenlenen yazılardaki tarih kısmı genellikle doğum günü baz alınarak düzenlenmektedir. Ancak çok nadir de olsa mevlüdün yapıldığı tarihi ekletenler de mevcuttur.

Vefat mevlüdü için hazırlanan ürünlere yazılan yazılar ise şu şekildedir:

Merhum Ahmet Durmaz 06.11.2017 Ruhuna Fatiha

”Kıymetli Annemiz Fatma Şengül’ün Hayrına

Kabrin Nur Mekanın Cennet Olsun ”

” Şüphesiz hepimiz Allah’tan geldik ve yine ona döneceğiz ”

Mevlüt hediyelikleri üzerine yazılan başlıca başlıca mevlüt yazısı örnekleri bu şekildedir.