Ramazan Ayı 2018 Ne Zaman Başlayacak?

0
293

İslam alemi her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir heyecan ve hasretle mübarek Ramazan ayının gelmesini bekliyor. Bolluk, bereket, rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan ayının gelmesine artık sayılı günler kaldı. Ne kadar günahkar olursa olsun Allah’a ve ahiret gününe iman eden her müslümanın kalbini bu mübarek ayda tatlı bir huzur kaplar.

Ramazan ayı mübarek üç ayların sonuncusu ve en bereketlisidir. İslamın beş şartından biri olan Ramazan orucu bu ay eda edilmektedir. Gerekli şartları taşıyan kadın olsun erkek olsun her müslümana Ramazan orucu farz kılınmıştır. Ramazan orucunun manevi karşılığı ve mükafatı ölçülemeyecek, derecelendirilemeyecek kadar büyüktür. Bunun yanı sıra vücudun sıhhati için de çok faydalı bir ibadettir.

Ramzan ayı oruç tutmakla sınırlı kalınamayacak, bir dakikası bile boş geçirilemeyecek kadar kıymetli bir aydır. Yüce Rabbimiz bu ayda yapılan hayır hasenatın karşılığını yalnız kendisinin bileceği derecede vermektedir.

2018 Ramazan Ayı Hangi Gün Başlayacak?

15 Mayıs Salı’yı, Çarşambaya bağlayan gece 2018 Ramazan ayının ilk sahurunu yapmanın heyecanı içerisinde olacağız. Dolayısıyla 16 Mayıs Çarşamba günü de ilk orucumuzu tutup ilk iftarımızı yapacağız.