Siret Haftası Hediyelikleri

0
97

Siret Haftası 2017 yılı itibariyle Kutlu Doğum Etkinliklerinin yerine icra edilmeye başlanacak olan haftanın adıdır. Ancak önceki senlerde düzenlenen Kutlu Doğum etkinlikleri gibi 14-20 Nisan tarihleri yerine Hicri takvim esas alınarak kutlanan Mevlit Kandili ile beraber eda edilecektir.

Mevlit Kandili bu sene 30 Kasım’ı 1 Aralık’a bağlayan geceye denk gelmektedir. Dolayısıyla Siret Haftası etkinlikleri de o tarihte başlayacak ve ilerleyen günlerde devam edecektir.

Siret çerçevesinde düzenlenen organizasyonlarda bir takım hediyelikler dağıtılmaktadır. Bu hediyelikler çeşitli ürünlerden oluşabilir. Siret hediyelikleri de hemen hemen mevlit hediyeliklerine benzer ürünlerdir. Siret haftası hediyeliklerinde tema olarak genellikle gül resmi tercih edilir.

Siret haftası hediyeliklerinin başlıcaları ; mevlit şekeri, mevlit lokumu ve kokulu tesbihtir. Özellikle mevlit şekeri ve mevlit lokumunun ambalajı uygun şekilde süslenerek daha da güzel hale getirilebilir.

Siret haftası hediyeliklerini temin etmek için, mevlit malzemesi ticareti yapan kurumlarla iletişime geçmek yeterli olacaktır. Bu kurumlardan gerek online yoldan gerekse elden teslim almak sureti ile kolayca Siret Haftası hediyeliği temin edilebilir.