Ucuz Mevlit Paketi

1
580

Mevlütlerde davetlilere ikram edilmesi gelenek haline gelmiş bir takım ürünler vardır. Bu ürünler mevlütlerin olmazsa olmazı durumuna  gelmiştir. Mevlüt şekeri, mevlüt lokumu, mevlüt hatırası tesbihler ve cüzler, tesbih kutuları bunlara verilebilecek örneklerdendir.

Mevlütlerde kullanılan nesneler piyasada çeşit çeşit görünürler. Bu nesneler mevlüdün türüne göre tasarlanırlar. İsteğe bağlı farklı renk ve düzende hazırlanarak  kimi zaman tek başlarına kimi zaman da paket olarak hizmete sunulabilirler.

Piyasada neredeyse her keseye uygun mevlüt paketi bulmak mümkündür. Lüks paketler olduğu gibi ucuz mevlit paketleri de vardır. Paketin içerisindeki malzemelerin miktarı ve çeşidi fiyatı etkileyen en büyük etmenlerdendir.

Ucuz mevlüt paketlerini oluşturan setlerde, süslü karton çanta, Yasin cüzü, kokulu tesbih, mevlüt  şekeri bulunur. Bu gereçleri ayrı ayrı temin etmek yerine toplu olarak paket şeklinde almak hem ekonomik olarak fiyatı daha aşağıda tutmakta, hem de birbiriyle uyumlu olduğundan görsel olarak daha hoş olmaktadır.

Ekonomik mevlüt paketleri şahsa özel olarak da düzenlenebilmektedir. Paketin hazırlanmasında kullanılan malzemelerden bazıları baskı ve süslemelerle hatıra malzemesi olarak hazırlanabilmektedir. Yasin cüzlerinin ve tesbih kutularının üzerine çeşitli türde baskılar ilave edilmektedir.

Ucuz mevlüt paketlerinin fiyatları hakkında bilgi almak için mevlüt  malzemesi, cami malzemesi, hac umre malzemesi ticareti yapan firmalarla irtibata geçilebilir veya bu kurumların web siteleri ziyaret edilebilir.

1 YORUM