Yasin Kitabının İçindeki Sureler ve Dualar

0
720

Yasin kitabı ( yasin cüzü ), içerisinde yasin suresi ile beraber başka bir takım sure ve duaları da barındıran kitaplardır. Yasin cüzünün bir çok farklı modeli bulunmaktadır. Baktığımız zaman; bebek mevlidi için farklı, vefat mevlidi için farklı, söz-nişan mevlidi farklı modellerde yasin kitapları üretilmektedir.

Yasin kitabı hakkında en çok sorulan sorulardan birisi de; yasin kitabının içindeki sureler ve dualarla ilgilidir. Yasin cüzlerinin içerisinde genellikle cemiyetlerde ve mevlitlerde sıkça okunan surelerle dualar bulunur. Bunlar genellikle şu sure ve dualardır :

Yasin Suresi, Mülk ( Tebareke ) Suresi, Nebe (Amme) Suresi, Fetih Suresi, Kıyamet Suresi, Cuma Suresi, Duhan Suresi ve Fil Suresi İle İhlas Suresi arasında bulunan ve namaz sureleri dediğimiz on sure.

Kuran’a Başlama Duası, Tevbe İstiğfar Duası, İsm-i Azam Duası, Tesbih Duası, Hatim Duası, 52. Gece Kabir Duası, Salavat-ı Şerife, Salati Tunciyye. 4444 (salat-i tefriciye ) Duası, Yemek Duası gibi çokça okunan dualar.

Yasin kitabının içindeki sureler ve dualar genellikle bu şekildedir. Bu dua ve sureler yasin kitapları içerisinde mealleriyle beraber yer alırlar.

Bunlara ek olarak, 32 farz, 54 farz, namazın farzları gibi günlük yaşantımızda ihtiyaç duyduğumuz bir takım bilgileri bulmak da mümkündür.

Mevlitleriniz için gerekli olan yasin kitabı modellerini ve diğer geleneksel mevlüt hediyeliklerinin hepsini toptan ve uygun fiyatlara mevlidimvar.com’dan alabilirsiniz.